top of page

Ar galime rinktis?


Mūsų galimybės yra daug didesnės, nei įsivaizduojame. Kiekvienas turime galimybę rinktis. Apie tai alegorija vaizduojanti padėtį ir mūsų būtinybę rinktis.

„Kartą gyveno senas išmintingas žmogus, kuris visada žinojo atsakymą į jam pateiktą klausimą. Iš toli žmonės atkeliaudavo patarimų pas senolį. Vieną dieną pavydus kaimo pasipūtėlis sumanė nurungti senąjį išminčių: laikydamas už nugaros gyvą drugelį, jis paklaus senolio, kas yra jo rankoje; jei gaus teisingą atsakymą, jis paklaus, ar drugelis gyvas, ir jei išminčius atsakys, kad negyvas, pasipūtėlis parodys jam gyvą drugelį. Jei pasakys, kad gyvas, pasipūtėlis drugelį sutrins. Taip sumanęs pasipūtėlis nuėjo pas išminčių. Laikydamas drugelį už nugaros, jis paprašė išminčiaus atspėti, ką turi rankoje; išminčius atsakė „Drugelį“. Pasipūtėliui paklausus, ar tai gyvas drugelis, ar negyvas, išminčius atsakė: „Tai priklauso nuo tavęs“. Išminčiaus atsakymas apibendrina šiandieną visų mūsų turimas galimybes.


Comentarios


bottom of page