top of page

Ar reikalingos bakterijos žmogaus gyvenime?


Ore, vandenyje, dirvoje ir ant įvairių daiktų yra daugybė bakterijų. Viename šaukšte žemių gali būti 10 milijardų bakterijų, tai yra daugiau negu gyventojų Žemėje. Bendras bakterijų skaičius yra didesnis už bet kokių kitų organizmų skaičių Žemėje.

Bakterijos organizmai svarbūs mūsų gyvenime. Pramonėje naudojamos cheminėms medžiagoms gaminti (etanolis, acto rūgštis, acetonai). Bakterijos naudojamos gaminant sviestą, sūrį, rauginant daržoves.

Žmogaus organizme gyvena 500-1000 įvairių gerųjų bakterijų. Šios bakterijos (probiotikai) stiprina organizmą, nes konkuruoja su blogosiomis dėl vietos ir maisto. Išskiria medžiagas ir neleidžia žarnyne augti blogosioms. Išskiria vitaminus K ir B12, kurie svarbūs kraujo elementų gamyboje.

Taigi, bakterijos neatskiriama mūsų gyvenimo dalis.


Comments


bottom of page