top of page

Ar yra tikimybė, virusus pasitelkti žmogui į pagalbą?


Virusinės ligos plinta labai greitai. Virusai turi savo genetinę medžiagą DNR arba RNR. Bet jų veikla priklauso nuo ląstelės į kurią pateko. Viruse negali vykti cheminės reakcijos. Virusui daugintis naudojama šeimininko ląstelė, energija, medžiagų apykaitos aparatas. Virusas prisitvirtina prie ląstelės. Įleidžia į ląstelę DNR arba RNR. Prasideda viruso dalelių biosintezė. Šeimininko ląstelė suardoma ir į aplinką pasklinda naujos viruso dalelės. Prasideda puolimas kitų ląstelių. Bakteriofagai arba fagai - virusai, kurie puola bakterijų ląsteles. Manoma, kad šie virusai bus panaudoti žmogaus bakterinių ligų gydymui. Jie nekenkia daugialąsčio organizmo ląstelėms, puola tik bakterijas. Ateityje tikimasi sukonstruoti fagus, naikinančius žmogaus ligas sukeliančias bakterijas


Comments


bottom of page