Kas įtakoja intelektą?

November 8, 2016

Galvos apdangalo dydis nėra jo savininko intelektinių gebėjimų kriterijus. Palyginimui, dviejų garsių rašytojų smegenų masė: Ivano Turgenevo ir Anatolio Franso (Anatole France). I.Turgenevo smegenys svėrė 2012g, o A.Franso – vos 1017g. Toks ryškus dviejų panašių literatūros talentų smegenų masės skirtumas, paneigia teoriją apie žmogaus gabumų ir smegenų dydžio ryšį.

Naujausi tyrinėjimai, rodo, kad gabumai gali priklausyti ne nuo smegenų masės, o nuo konkrečių dalių masės. Pavyzdžiui, regos zona gali siekti nuo 3 iki 6 tūkst. kubinių milimetrų (tai yra nuo mažo iki didelio arbatinio šaukštelio). Žmogus turintis didelę regos zoną, labiau vertins tapybą, negu turintis didelę klausos zoną.

Smegenys tai, ką mes turime. Protas – tai, ką jos daro. „Protas“ nėra daiktas, tai procesas. Mes naudojame didelę dalį savo smegenų sričių. Jos atsakingos už tam tikrą veiklą (kalbą, judėjimą, lytėjimą ir t.t.). Smegenys taikosi prie mūsų gyvenimo būdo nuo pat gimimo. Jos dirba kaip mums reikia. Kiekvienas skatiname vystytis tas smegenų sritis, kurių reikalauja mus supanti aplinka. Jeigu mums sekasi kažkokia veikla ( muzika, sportas, matematika) stengiamės su ja sieti savo darbą. Mūsų išlikimą užtikrina prisitaikymas ir galimybės rinktis sukūrimas.

 

 

Please reload

Our Recent Posts

Charleso Darwino knyga „Rūšių atsiradimas“

February 1, 2018

2017 metų pabaigoje išleista knyga lietuvių kalba  Charles Darwin „Rūšių atsiradimas“

January 25, 2018

Sveikinimas

December 31, 2017

1/1
Please reload

Tags

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

+37068557170

Raitininkų g. 4-221 Vilnius Lithuania LT-09236

  • facebook
  • googlePlus

MINGINTĖS BERTAŠIENĖS GAMTOS MOKYKLA

Biologijos korepetitorius Vilniuje

©2019 Visos teisės saugomos