top of page

Kas nutinka kai sutrinka ląstelės dalijimasis?

Žinome, kad žaizdos gyja, augimo procesas vyksta, nes nelytinės ląstelės dalijasi. Kiekvieno organizme šis procesas kartojamas milijonus ar net bilijonus kartų. O, svarbiausia, kad tai turi įvykti, be mažiausios klaidos. Tačiau pasitaiko ir nukrypimų. Aplinkoje esantys veiksniai: cheminiai, fiziniai ir biologiniai (mutagenai) gali sukelti mutacijas. Tada sutrikdomas ląstelės ciklo reguliavimas. Ląstelės dalijimąsi valdo genai, o kai jie mutuoja, šis procesas tampa nebevaldomas. Pasekmė, grupė ligų, kurios gali atsirasti.

Jeigu sutrinka ląstelių dalijimasis, ir jos tampa nediferencijuotomis, gali susidaryti navikas, net – piktybinis. Gali odos ląstelių gamyba padidėti, tai sukelia lėtinį uždegimą, vadinamą žvyneline.

Žinoma atvejų, kai jaunas žmogus greitai sensta, tai gali būti viena iš priežasčių, kai ląstelių dalijimasis smarkiai sumažėja.


Commentaires


bottom of page