top of page

Katė trinasi jums į koją, kodėl ji taip daro?

Katės išskiria feromonus sprando ir skruostų sričių odos liaukomis, todėl teritoriją pasižymi besitrindamos šiomis vietomis į savo aplinkos daiktus.

Feromonai – tai biologiškai aktyvūs cheminiai junginiai. Šių medžiagų pagalba perduodama informacija kitiems tos pačios rūšies individams. Feromonus gamina bei skiria vidaus sekrecijos liaukos. Feromonus išskiria beveik visi gyvūnai – tiek bestuburiai, tiek stuburiniai.

Iš feromonų bitės atpažįsta svetimas bites ir joms neleidžia patekti į avilį.

Kraujasiurbius vabzdžius atbaidančios priemonės kvepia citrusiniais vaisiais, nes sudėtinė dalis yra feromonai. Šio kvapo vabzdžiai nemėgsta.

Šunys, vilkai, drambliai šlapimo šlakeliais apšlaksto daiktus savo teritorijoje. Šlapimo sudėtyje yra feromonų. Jų pagalba kiti tos rūšies gyvūnai sužino apie palikusįjį: jo lytį, amžių sveikatos būklę, dydį.


Comments


bottom of page