Kodėl bakterijos gali išbūti gyvos tūkstančius metų?

March 9, 2017

 

 

Jau žinome, kad bakterijos ir virusai skiriasi. Bakterijos Monerų karalystės atstovės.  Vienaląsčiai organizmai, kurių ląstelė neturi branduolio.
 

Kodėl, norint apsisaugoti nuo bakterijų, chirurginius instrumentus, švirkštus, ilgai laikyti skirtą maistą būtina virinti ar kitaip sterilizuoti?
 

Bakterijos dauginasi nelytiniu būdu, ląstelei skylant pusiau. Palankiomis sąlygomis kai kurios bakterijos gali dalytis kas 20 minučių. Jei visi palikuonys išgyventų ir dalintųsi, po 6 valandų būtų 500 000 bakterijų, o po  poros valandų apie 2 tonos. Atrodytų, kad bakterijų turėtų būti labai daug. Tačiau taip nėra. Nes trūkstant erdvės ir maisto, jos dalijasi lėčiau ir palikuonių būna mažiau.


Daugelis bakterijų patekusios į nepalankias sąlygas, gali virsti sporomis. Ląstelės turinys netenka vandens, ji apsigaubia storais dangalais. Tampa atspari karščiui, šalčiui ir kitiems nepalankiems veiksniams. Tokia ląstelė gali išgyventi tūkstančius metų. Susidarius palankioms sąlygoms, spora vėl virsta gyvybinga ląstele. Dėl šios priežasties vykdoma sterilizacija, nes tik tokiu būdu nužudomos sporos.

Please reload

Our Recent Posts

Charleso Darwino knyga „Rūšių atsiradimas“

February 1, 2018

2017 metų pabaigoje išleista knyga lietuvių kalba  Charles Darwin „Rūšių atsiradimas“

January 25, 2018

Sveikinimas

December 31, 2017

1/1
Please reload

Tags

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

+37068557170

Raitininkų g. 4-221 Vilnius Lithuania LT-09236

  • facebook
  • googlePlus

MINGINTĖS BERTAŠIENĖS GAMTOS MOKYKLA

Biologijos korepetitorius Vilniuje

©2019 Visos teisės saugomos