top of page

Kodėl svarbu išmoktos medžiagos kartojimas?


Dažnai susiduriame su problema: „Pamiršau , negaliu prisiminti“. Kodėl taip yra? Užmiršimas yra prigimtinė smegenų funkcija, kad galva nebūtų apkrauta nereikalingomis žiniomis. Smegenų tikslas – gerai prisiminti būtiną informaciją. Ilgalaikėmis naudingomis žiniomis jos laiko tas, kurios nuolat naudojamos. Užmiršimas ir atsiminimas nėra sąmoningai kontroliuojami. Tai vyksta automatiškai. Žinios, kurių nenaudojame išmetamos iš mūsų ilgalaikės atminties. Vienas būdas, kuris užtikrina, kad atsiminsime yra kartojimas. Mokant turime siekti, jog žinios, kurias turime įsiminti, būtų nuolat prisimenamos ir panaudojamos. Pakartojimas išmoktą informaciją vis giliau „įkala“ į ilgalaikę atmintį. Po kiekvieno pakartojimo vis tolsta tos informacijos užmiršimo riba.


Comments


bottom of page