top of page

Ligas sukeliančios bakterijos ir antibiotikai


Aplinkoje egzistuoja masė bakterijų, kurios sukelia ligas. Tai salmoneliozė, cholera, tuberkuliozė. Bakterijų yra ir sveikame kūne. Problemų kyla tada, kai imuninė sistema nesugeba su jomis susitvarkyti.

Susilpnėjus imunitetui bakterijos tampa nekontroliuojamos. Į organizmą jų patenka labai daug ir imuninė sistema negali tinkamai reaguoti. Į pagalbą atkeliauja antibiotikai.

Antibiotikai tai vaistai, kurie naikina bakterijas ar stabdo jų augimą. Kaip veikia antibiotikai? Jie suardo bakterijų struktūras, pvz. sienelę arba sutrikto gyvybiškai svarbias funkcijas, pvz. baltymų sintezę. Žinome, kad virusinės ligos antibiotikais negydomos, nes neturi ląstelinės sandaros.

Vienas antibiotikas gali kovoti tik su viena arba keliomis rūšimis bakterijų. Kartais vartojame juos neatsakingai. Sirgdami virusinėmis ligomis, o virusų antibiotikai neveikia. Taip pat sutrumpiname vartojimo kursą arba sumažiname dozę. Tada vaisto kiekis būna nepakankamas, bakterijos išgyvena ir gali tapti atsparios.


Comments


bottom of page