Ligas sukeliančios bakterijos ir antibiotikai

March 23, 2017

 

Aplinkoje egzistuoja masė bakterijų, kurios sukelia ligas. Tai salmoneliozė, cholera, tuberkuliozė.  Bakterijų yra ir sveikame kūne. Problemų kyla tada, kai imuninė sistema nesugeba su jomis susitvarkyti.
 

Susilpnėjus imunitetui bakterijos tampa nekontroliuojamos. Į organizmą jų patenka labai daug ir imuninė sistema negali tinkamai reaguoti. Į pagalbą atkeliauja antibiotikai.
 

 Antibiotikai tai vaistai, kurie naikina bakterijas ar stabdo jų augimą.  Kaip veikia antibiotikai? Jie suardo bakterijų struktūras, pvz. sienelę arba sutrikto gyvybiškai svarbias funkcijas, pvz. baltymų sintezę. Žinome, kad virusinės ligos antibiotikais negydomos, nes neturi ląstelinės sandaros.

Vienas antibiotikas gali kovoti tik su viena arba keliomis rūšimis bakterijų. Kartais vartojame juos neatsakingai. Sirgdami virusinėmis ligomis, o virusų antibiotikai neveikia. Taip pat sutrumpiname vartojimo kursą arba sumažiname dozę. Tada vaisto kiekis būna nepakankamas, bakterijos išgyvena ir gali tapti atsparios.

Please reload

Our Recent Posts

Charleso Darwino knyga „Rūšių atsiradimas“

February 1, 2018

2017 metų pabaigoje išleista knyga lietuvių kalba  Charles Darwin „Rūšių atsiradimas“

January 25, 2018

Sveikinimas

December 31, 2017

1/1
Please reload

Tags

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

+37068557170

Raitininkų g. 4-221 Vilnius Lithuania LT-09236

  • facebook
  • googlePlus

MINGINTĖS BERTAŠIENĖS GAMTOS MOKYKLA

Biologijos korepetitorius Vilniuje

©2019 Visos teisės saugomos