top of page

Miegas ir smegenų veikla

Pensilvanijos universiteto medicinos mokykla įrodė: miego trūkumas susijęs su neuronų (nervinių ląstelių), būtinų protiniam darbui ir budrumui, pažeidimais ir praradimu. Tyrimai parodė, kad po bemiegės nakties dėmesys ir kitos charakteristikos neatsikuria net praėjus trims dienoms. Kodėl miego trūkumas veikia emocijas, atmintį?

Atlikus tyrimą, su dviem grupėmis žmonių. Pirmos grupės tiriamųjų miegas buvo sutrikdytas. Antros – tiriamieji miegojo normaliu režimu. Paaiškėjo, kad miego trūkumas skirtingai veikia atskiras smegenų sritis. Smegenų sričių atsakingų už emocijų kontrolę, atmintį aktyvumas beveik 60% silpnesnis žmonių, kurie miega nepakankamai. Jie intensyviau reaguoja į neigiamą informaciją ir lengviau įsiaudrina, gebėjimas įsiminti naują informaciją stipriai susilpnėja.

Daugeliui žmonių trūksta miego. Dažnai skirtą laiką miegui paaukoja darbui. Taip pat miego kokybę ir kiekybę mažina įvairios technologijos bei jų skleidžiama mėlyna šviesa.


Comments


bottom of page