Miegas ir smegenų veikla

December 1, 2016

Pensilvanijos universiteto medicinos mokykla įrodė: miego trūkumas susijęs su neuronų (nervinių ląstelių), būtinų protiniam darbui ir budrumui, pažeidimais ir praradimu. Tyrimai parodė, kad po bemiegės nakties dėmesys ir kitos charakteristikos neatsikuria net praėjus trims dienoms. Kodėl miego trūkumas veikia emocijas, atmintį?

Atlikus tyrimą, su dviem grupėmis žmonių. Pirmos grupės tiriamųjų miegas buvo sutrikdytas. Antros – tiriamieji miegojo normaliu režimu. Paaiškėjo, kad miego trūkumas skirtingai veikia atskiras smegenų sritis. Smegenų sričių atsakingų už emocijų kontrolę, atmintį aktyvumas beveik 60% silpnesnis žmonių, kurie miega nepakankamai. Jie intensyviau reaguoja į neigiamą informaciją ir lengviau įsiaudrina, gebėjimas įsiminti naują informaciją stipriai susilpnėja.

Daugeliui žmonių trūksta miego. Dažnai skirtą laiką miegui paaukoja darbui. Taip pat miego kokybę ir kiekybę mažina įvairios technologijos bei jų skleidžiama mėlyna šviesa.

 

 

Please reload

Our Recent Posts

Charleso Darwino knyga „Rūšių atsiradimas“

February 1, 2018

2017 metų pabaigoje išleista knyga lietuvių kalba  Charles Darwin „Rūšių atsiradimas“

January 25, 2018

Sveikinimas

December 31, 2017

1/1
Please reload

Tags

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

+37068557170

Raitininkų g. 4-221 Vilnius Lithuania LT-09236

  • facebook
  • googlePlus

MINGINTĖS BERTAŠIENĖS GAMTOS MOKYKLA

Biologijos korepetitorius Vilniuje

©2019 Visos teisės saugomos