Mūsų smegenys unikalios

November 11, 2016

 

Mūsų smegenys vystosi fazėmis. Ribos gali svyruoti iki trejų metų. Pavyzdžiui, vienas vaikas išmoksta skaityti būdamas trejų metų, o kitas – šešerių. Abiejų smegenys vystosi visiškai normaliu greičiu.
Ar tik gimusio žmogaus smegenys švari lenta, kurią reikia prirašyti? Remiantis informaciniais šaltiniais apie smegenis, didelė dalis išgyvenimui reikalingų žinių yra iš anksto užprogramuotos ir instinktyvios.

Kaip teigia Michael Gazzaniga, knygos „Gamtos protas“ autorius: „mokymasis gali būti ne kas kita kaip laikas, kurio organizmui reikia, kad iš turimų sistemų atrinktų tas, kurios geriausiai padeda pasiekti tikslą“.

Ko gero, dar labiau stulbinantis atradimas, kad pradiniai įgūdžiai mokytis, matematikos, kalbų, fizikos taip pat genetiškai užprogramuoti. Tėvų ir mokytojų užduotis, skatinti pasireikšti vaikų įgimtus gebėjimus. Sudaryti aplinką, skatinančią iš anksto užprogramuotą išmokimą.
Faktas, kad mes galime „ auginti“ savo smegenis, reiškia tinkamo mokymosi būdo pasirinkimą.

Please reload

Our Recent Posts

Charleso Darwino knyga „Rūšių atsiradimas“

February 1, 2018

2017 metų pabaigoje išleista knyga lietuvių kalba  Charles Darwin „Rūšių atsiradimas“

January 25, 2018

Sveikinimas

December 31, 2017

1/1
Please reload

Tags

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

+37068557170

Raitininkų g. 4-221 Vilnius Lithuania LT-09236

  • facebook
  • googlePlus

MINGINTĖS BERTAŠIENĖS GAMTOS MOKYKLA

Biologijos korepetitorius Vilniuje

©2019 Visos teisės saugomos