top of page

Mūsų smegenys unikalios


Mūsų smegenys vystosi fazėmis. Ribos gali svyruoti iki trejų metų. Pavyzdžiui, vienas vaikas išmoksta skaityti būdamas trejų metų, o kitas – šešerių. Abiejų smegenys vystosi visiškai normaliu greičiu. Ar tik gimusio žmogaus smegenys švari lenta, kurią reikia prirašyti? Remiantis informaciniais šaltiniais apie smegenis, didelė dalis išgyvenimui reikalingų žinių yra iš anksto užprogramuotos ir instinktyvios.

Kaip teigia Michael Gazzaniga, knygos „Gamtos protas“ autorius: „mokymasis gali būti ne kas kita kaip laikas, kurio organizmui reikia, kad iš turimų sistemų atrinktų tas, kurios geriausiai padeda pasiekti tikslą“.

Ko gero, dar labiau stulbinantis atradimas, kad pradiniai įgūdžiai mokytis, matematikos, kalbų, fizikos taip pat genetiškai užprogramuoti. Tėvų ir mokytojų užduotis, skatinti pasireikšti vaikų įgimtus gebėjimus. Sudaryti aplinką, skatinančią iš anksto užprogramuotą išmokimą. Faktas, kad mes galime „ auginti“ savo smegenis, reiškia tinkamo mokymosi būdo pasirinkimą.


Comments


bottom of page